Metro Turizm : Kalitesiz Yolculuk


Sık sık İstanbul-İzmir arası seyahat yapmaktayım. Metro Turizm’le daha önceden de problem yaşamıştım ancak bu son sefer olan beni iyice firmadan koparttı. Ne olduğunu anlattım Şikayetvar‘da, firma bir şey yapmayacak yine biliyorum, çünkü o sitede bir sürü şikayet var ve çözüm mesajlarını okudum, hepsi öylesine, geçiştirme amacıyla yazılmış şeyler. Ama en azından yazdığım şeyi insanlar görür de bilet almadan önce bir kez daha düşünür. Bu firmanın hizmetinin,yolculuğunun,otobüslerinin,çalışanlarının ne kadar kötü olduğunu ekşi sözlük’teki metro turizm başlığındaki on sayfa entry’i okuyarak anlayabilirsiniz. Sikayetvar.com’da da tüm otobüs firmaları arasında sondan birinci sırada yer alıyor. Sakın ola ki bu firmayı tercih etmeyin, boşuna canınız sıkılır, keyfiniz kaçar efendim. Alternatif var mı? Elbette, Nilüfer Turizm, Kamil Koç.. Tabi Gebze’de ikisinin de şubesi olmadığı için oradan alamıyordum.Pamukkale var bir de ama ona da hiç güvenmiyorum. Gittim Nilüfer ve Kamil Koç’a mail attım Gebze’de şube açın diye. Birisi sesimi duysa da açsa bari.. İzmir’de ise pek tabi Nilufer Turizm’i tercih ediyorum. Biletlerimi de internet üzerinden alarak 6 YTL ucuza gidiyorum Nilüfer’de. Bu iki firmayla en azından daha az problem yaşarsınız (hiç bir otobüs firmasına tam olarak güvenmiyorum aslında) Üstelik fiyatları da aşağı yukarı aynı. Hatta Metro bazı yerlerde daha pahalı…

Seyahatlerde yaşanan bu tür arızalar bir Avrupa ülkesinde ya da ABD’de yaşansa yolcular kim bilir ne kadar dava açar ve ne kadar tazminat kazanırdı.. Belki de böyle büyük müşteri memnuniyetsizliğine sahip bir şirket artık çalışmaya devam edemezdi de. Ama ülkemizde yapabileceğimiz tek şey bu firmanın nasıl çalıştığını insanlara anlatmak ve insanların tercih etmemesini dilemek. Keşke bir web sitesi olsa da Metro Turizm’le ilgili kötü anılarını anlatsa insanlar, kapanması için imza toplansa. Kim bilir belki yapar birileri..

Son olarak bunu sadece bir müşteri olarak yazdığımı, adı geçen firmalarla aramda iyi/kötü hiç bir bağlantı olmadığını ve Metro Turizm’i tercih etmeden önce bunları yaşayacağımı bilmediğimi söylemek isterim.